Bytový dům Žižkova

Dům na úpatí Kraví hory v blízkosti centra Brna nabídne perspektivní bydlení s předpokladem vysokého zhodnocení investice.

Stavba bytového domu dotváří městský blok mezi ulicemi Žižkova, Úvoz a Rybkova. Předností lokality je jak pěší dostupnost centra, tak i bezprostřední blízkost přírodního a rekreačního areálu na Kraví hoře.

Architektonické pojetí budovy, navržené ateliérem Kuba & Pilař, volně navazuje na kvalitu okolních staveb realizovaných významnými architekty, jako jsou Bohuslav Fuchs, Jindřich Kumpošt nebo Endre Steiner. Tato jména se pak stávají výchozím bodem i závazkem pro provedení celé budovy.

Řešení domu vychází z kontrastu vnější pevné „slupky“ pojednané tmavým keramickým obkladem a členěné nepravidelně rozmístěnými francouzskými okny. Soukromí každého z bytů zajišťují mimo jiné i odstíněné lodžie navazující na jednotlivé obytné části bytů, situované do světlé fasády vnitrobloku.

Novostavba bytového domu je rozdělena do tří nadzemních částí, čímž podtrhuje příjemný dojem členěné fasády. Do jednotlivých obytných sekcí se vchází z nádvoří, které je poloveřejným prostorem a jeho klidovou atmosféru dotváří vzrostlá zeleň.

Dům nabízí bytové jednotky různých rozměrů, od 1+kk v nižších podlažích až po luxusní a loftové byty v nejvyšších patrech, kde se otevírají mimořádně atraktivní výhledy na město. Přízemní část budovy při ulici Žižkova nabízí také prostor pro komerční využití.

Dům má k dispozici osmdesát míst pro parkování ve dvou podlažích podzemních garáží a patnáct venkovních parkovacích stání.

Projekt Bytový dům Žižkova

Kontaktujte nás

residento

Nemovitostní fond kvalifikovaných investorů